Strateginen markkinointi ja brändit
ke 15.10.
|Helsinki
Ilmoittautumislinkki: https://www.lyyti.in/markkinointijabrandit Tervetuloa kuulemaan nuoren mutta kokeneen markkinointi- ja brändiammattilaisen näkemyksiä ja kokemuksia alaan liittyen sekä oppimaan aiheesta uutta.


Time & Location
15.10.2025 klo 17.30 – 19.00
Helsinki, Pieni Roobertinkatu 9, 00130 Helsinki, Suomi
About the Event
Ilmoittautumislinkki: https://www.lyyti.in/markkinointijabrandit
Tervetuloa kuulemaan nuoren mutta kokeneen markkinointi- ja brändiammattilaisen näkemyksiä ja kokemuksia alaan liittyen sekä oppimaan aiheesta uutta. Koulutuksessa pureudutaan mm. seuraaviin kysymyksiin: Mitä strateginen markkinointi ja brändien johtaminen ovat? Minkälaista arvoa ne tuovat yritykselle? Kuinka valjastaa brändit liiketoiminnan tuloksellisuuden kasvattamiseen? Miten markkinoinnin arvoa voidaan mitata ja todentaa?
Kouluttajana toimii Elina Heinola, joka toimii tällä hetkellä Valiolla Head of Brand -roolissa, vastaten cross-category brändeistä Valio Keittiöstä, Valio Arjesta ja Valio Gefiluksesta, sekä markkinoinnin mittaamisen kehittämisestä. Elinalla on 15 vuoden kokemus brändien johtamisesta, mukaan lukien noin 5 vuotta Australian Melbournessa. Koulutukselta Elina on kauppatieteiden maisteri.
Koulutus järjestetään keskiviikkona 15. lokakuuta klo 17.30-19 MOW co-working tilassa. Koulutukseen voi osallistua myös Teamsin kautta. Ilmoittautuminen vaaditaan olit sitten tulossa livenä tai Teamsin välityksellä. Teams-linkki koulutukseen lähetetään ilmoittautuneille.