top of page

Askeleet yrittäjyyteen 2-osio

ke 18.2.

|

MOW Mothership of Work Oy

Millainen on yrittäjän kasvupolku? Kuinka tärkeä brändäys ja some on nykypäivän yrittäjälle? Nosta uusi tai vanha yrittäjysvisiosi päivänvaloon ammattilaisten tuella, ja ilmoittaudu Askeleet yrittäjyyteen livekoulutussarjan toiseen osioon 18.02.2026 klo 17.30 Mothership of Work aka MoWissa, osoittee

Askeleet yrittäjyyteen 2-osio
Askeleet yrittäjyyteen 2-osio

Time & Location

18.2.2026 klo 17.30 – 19.00

MOW Mothership of Work Oy, Pieni Roobertinkatu 9, 00130 Helsinki, Suomi

About the Event

Millainen on yrittäjän kasvupolku? Kuinka tärkeä brändäys ja some on nykypäivän yrittäjälle? Nosta uusi tai vanha yrittäjysvisiosi päivänvaloon ammattilaisten tuella, ja ilmoittaudu Askeleet yrittäjyyteen livekoulutussarjan toiseen osioon 18.02.2026 klo 17.30 Mothership of Work aka MoWissa, osoitteessa Pieni Roobertinkatu 9, Helsinki.

Yrittäjäksi ryhtyminen jännittää luontaisesti monia. Helsingin Nuorkauppakamari järjestää kolmen kerran kurssikokonaisuuden, joka tekee harppauksen yrittäjyydestä oikeaksi askeleeksi ja helposti lähestyttäväksi asiaksi.

Avaamme myöhemmin ilmoittautumisen kolmanteen osioon. Voit osallistua kaikkiin tai vain yhteen. Tässä kolmiosaisessa koulutussarjassa opit AINAKIN mm. seuraavat vastaukset:

1. Kuinka yrittäjäksi aletaan, mitä missä miten?


2. Miten yrittäjänä konkreettisesti kasvetaan, mitä voi odottaa? Entä somemarkkinointi ja brändäys?


3. Miten polkua ja kasvua jatketaan?

Share This Event

bottom of page